کربن بلک دیانا

900,000 تومان

5.00 out of 5

قیمت هر کیلو فروش رنگ طبیعی خوراكي کربن بلک خرید رنگ بستنی زغالی معادل 900.000 تومان می‌باشد. بسته بندی اصلی بصورت 5 کیلویی است ولی با توجه به درخواست های مکرر در بسته بسته بندی های 1 کیلویی خدمت شما عزیزان تقدیم می‌گردد. کربن بلک از حرارت دادن برگ برخی از گیاهان استخراج شده و طبیعتاً رنگی مشکی را تولید می کند. از مصارف گسترده کربن بلک می توان به پر رنگ کردن رنگ شکلات در محصولاتی نظیر شکلات، کیک، بستنی، ویفر اشاره کرد.

شناسه محصول: DIANA-Carbon black دسته: , , برچسب: , ,

منابع تولید:

همانطور که از نام این رنگ مشخص است، منشا این ماده از سوخته شده گیاهانی است که کربن آنها برای بدن مضر نمی باشد، به این نوع رنگ با این منبع استخراجی کربن بلک گیاهی گفته می شود.

منبع:

Vegetable Carbon Black Tech Sheet: Powdered activated carbon, of 100% natural vegetable origin.

لازم به ذکر است که منبع این دسته از کربن بلک خوراکی گیاهی شامل چوب درختان نیست، دسته ای که از چوب درختان و استخوان استخراج می شود برای تولید لوازم آرایشی نظیر سورمه کاربرد دارد.

خواص:

از خواص اصلی کربن بلک می توان به DETOXIFIER بودن آن اشاره کرد، به این معنی که در ذرات این ماده میلیون‌ها منافذ ریز موجود است که قادر هستند سموم و مواد شیمیایی در بدن را به خود جذب کرده و به این شکل در درمان مسمویت‌های دارویی و غذایی یا در مسمویت حاصل از مجاورت با گازهای سمی و همچنین دفع سموم مواد مخدر موثر باشند. به همین دلیل در درمان‌های اورژانسی حوادث ناشی از مسمویت در بیمارستان ها از این ماده استفاده گسترده ای می شود. از خواص دیگر این ماده می توان به درمان نفخ، پایین آوردن کلسترول خون، درمان مشکلات دستگاه صفراوی در طول حاملگی و رفع مستی بعد از نوشیدن الکل اشاره کرد.

 

کاربردهای دیگر کربن بلک:

 • سفید کردن دندان‌ها: در کنار کمک به پاک کردن دندان از رنگ‌های خوردن نوشیدنی هایی نظیر چای، قهوه این ماده با تغییر PH دهان به رفع عارضه ورم لثه کمک می کند.
 • تصفیه آب: از این ماده برای تصفیه آب از یک سری از مواد شیمیایی نظیر حلال‌ها، پسماندهای کارخانجات و حشره‌کش استفاده می‌شود.
 • درمان مسمویت‌های شیمیایی اورژانسی: بیمارستان‌ها در درمان مسمویت‌های اورژانسی از این ماده استفاده می کنند. توصیه می شود در جعه کمک های اولیه خود از این ماده داشته باشید.
 • استعمال خارجی: این ماده در رفع بوی بد بدن، از بین بردن جوش، کم کردن خارش ناشی از نیش حشرات، درمان نیش یک سری از گونه های مار و عنکبوت.
 • درمان مسمویت و آلرژی: مصرف این ماده میتواند به رفع مسمویت‌های غذایی و آلرژی‌های ناشی از مصرف مواد غذایی کمک کند.
 • ضد پیری: مصرف مداوم این ماده می تواند به کبد و کلیه ها در دفع سمومی نظیر مواد اولیه استفاده شده در مواد غذایی غیر اورگانیک و همچنین سموم ناشی از حضور در محیط‌های شیمیایی به بدن کمک می کند. توصیه می شود در طول روز دو کپسول کربن بلک را بعد از تماس با مواد سمی و خوردن غذاهای غیر اورگانیک و پرچرب استفاده کنید.
 • درمان کلسترول بالا: تحقیقات نشان داده که مصرف کربن بلک باعث کم شدن کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب، و تاثیر داروهای نسخه دار می‌شود. در یک تحقیق انجام شده پس از مصرف یک ماه کربن بلک، میزان کلسترول کلی بدن 25 درصد کاهش پیدا کرده که از این میزان می توان به کاهش 41 درصد کلسترلول LDL اشاره کرد، این در حالی است که کلسترول خوب HDL افزایش 8 درصدی داشته است.

احتیاط برای بیمارانی که دارو مصرف می کنند:

این نظریه هنوز تایید نشده ولی از آنجاییکه این ماده خواص جذب انواع مواد شیمیایی را دارد، توصیه می شود دو ساعت قبل و بعد از مصرف این ماده دارویی استفاده نشود، زیرا احتمالاً می تواند در کاهش اثرات مصرف دارو در بدن نیز موثر باشد.

آیا خوردن بستنی زغالی این تاثیرات را به همراه خواهد داشت؟

از آنجا که میزان دز مصرفی کربن بلک در هر بستنی بطور تقریبی کمتر از 1 گرم است، در حقیقت خوردن یک بستنی در هفته نمی تواند اثر خاصی بر بدن ایجاد کند. البته توصیه می شود حتما این بستنی را از بستنی فروشی های مجاز و معروف تهیه فرمایید، از آنجاییکه این رنگ طبیعی قیمت بالایی دارد، مکن است بستنی فروشی هایی که به دنبال سود بیشتر هستند از رنگ سیاه مصنوعی یا کربن بلک غیر خوراکی به عنوان جایگزین استفاده کنند که ممکن است برای کودکان مضر باشد.

دیدگاهها


 1. نمره 5 از 5

  حسین رستم زاده

  سلام درخواست نمونه دارم

  • دانیال رحیمی

   با سلام
   جهت دریافت نمونه به بخش درخواست نمونه مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید